/Files/images/88 (1).gif

Організація виховної та позакласної роботи в Березівській загальноосвітній школі

Виховна система школи – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. У школі відбувається моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності.

Пріоритетним у виховній роботі школи є:

- реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі;

- залучення молоді до національної та світової культури;

- збереження морального та фізичного здоров’я підростаючого покоління;

- виховання патріотизму, громадських якостей особистості;

- забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності.

Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичних об’єднань класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», «Національної програми відродження та розвитку українського козацтва», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.

Методичні рекомендації щодо проведення Міжнародного дня інвалідів

„Можливості обмежені – здібності безмежні”

В українському суспільстві важливо утверджувати думку про те, що діти з функціональними обмеженнями мають право сповна скористатися можливостями суспільства і повинні спілкуватися зі своїми здоровими ровесниками. З цією метою в рамках відзначення Міжнародного дня інваліда провести в класах, де навчаються (прикріплені) діти з особливостями психофізичного розвитку акцію “Дивись на нас як на рівних ”.

На першому етапі класним керівникам провести підготовчу роботу з учнями у формі заняття “Люди з обмеженими можливостями ” за підтримки психологічної служби.

На другому етапі запросити дитину з обмеженими можливостями на урок (уроки) чи виховну годину. Час перебування узгодити з батьками. З’ясувати її особливості в батьків, психолога, вчителя, що навчає дитину індивідуально, налагодити контакт з дитиною. Можлива присутність батьків або знайомого дитині вчителя (в залежності від стану дитини). Під час уроку (заняття) познайомити дитину з класом, сприяти спільній роботі, після заняття поцікавитися враженнями.

Якщо дитина не може відвідати заклад, організувати зустріч з однокласниками вдома.

Можливий варіант заняття з теми

“Люди з обмеженими можливостями ”

(для учнів підліткового віку)

Мета: розвиток особистісної культури учнів, толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, подолання соціальних  бар’єрів.

Викачати з сервера:

/uploads/editor/1844/92718/sitepage_67/words/mozhlivosti_obmezheni.doc