/Files/images/1578f28cb0f970.gif

Методичні рекомендації щодо проведення Міжнародного дня інвалідів

„Можливості обмежені – здібності безмежні”

В українському суспільстві важливо утверджувати думку про те, що діти з функціональними обмеженнями мають право сповна скористатися можливостями суспільства і повинні спілкуватися зі своїми здоровими ровесниками. З цією метою в рамках відзначення Міжнародного дня інваліда провести в класах, де навчаються (прикріплені) діти з особливостями психофізичного розвитку акцію “Дивись на нас як на рівних ”.

На першому етапі класним керівникам провести підготовчу роботу з учнями у формі заняття “Люди з обмеженими можливостями ” за підтримки психологічної служби.

На другому етапі запросити дитину з обмеженими можливостями на урок (уроки) чи виховну годину. Час перебування узгодити з батьками. З’ясувати її особливості в батьків, психолога, вчителя, що навчає дитину індивідуально, налагодити контакт з дитиною. Можлива присутність батьків або знайомого дитині вчителя (в залежності від стану дитини). Під час уроку (заняття) познайомити дитину з класом, сприяти спільній роботі, після заняття поцікавитися враженнями.

Якщо дитина не може відвідати заклад, організувати зустріч з однокласниками вдома.

Можливий варіант заняття з теми

“Люди з обмеженими можливостями ”

(для учнів підліткового віку)

Мета: розвиток особистісної культури учнів, толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, подолання соціальних  бар’єрів.

/uploads/editor/1844/92718/sitepage_67/words/mozhlivosti_obmezheni.doc

Тема: Правила поводження з вогнем

Мета: ознайомити учнів з небезпечними ситуаціями, які можуть виникнути у квартирі; вчити їх основних правил поведінки в екстремальних ситуаціях; формувати навички правильного, обережного користування електро-, газообладнанням; розвивати спостережливість, сміливість, винахідливість; виховувати бажання тримати квартиру в порядку і чистоті.

Обладнання: ілюстрації до теми, плакати

/uploads/editor/1844/92718/sitepage_67/words/zahid.doc

Виховна година на тему:

«Правила для учнів»

Мета. Закріплювати і розширювати знання учнів про правила поведінки у школі. Розвивати вміння застосовувати набуті знання практично. Виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводити себе зразково.

Обладнання: герой-іграшка, ромашка, зелені і червоні карточки для гри.

Викачати з сервера:

/uploads/editor/1844/92718/sitepage_67/words/vihovna_godina_na_temu_pravila_dlya_uchniv_.doc